Wałbrzych – tu #nicsięniedzieje – niezależny portal o kulturze

:: reportaże :: recenzje :: wywiady :: rzetelne informacje o kulturze w Wałbrzychu i okolicy ::

aktualności wydarzenia

Brytyjski pisarz trafi do dolnośląskiego więzienia

Chwytliwy tytuł, na miarę tabloidycznych czasów, prawda? Najlepszy jaki wymyśliłem, ale informacja jest prawdziwa.

Graham Masterton, niekwestionowana sława w dziedzinie horrorów, potwierdził wizytę w Polsce, na Dolnym Śląsku, w Zakładzie Karnym w Wołowie oraz u „swoich ulubieńców” (za Rozczytana Aglomeracja) z Domu Dziecka w Strzelinie. Zaplanowane są też spotkania autorskie.

Będzie to znakomite zakończenie piątej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego, pod jego patronatem, adresowanego do osób przebywających w zakładach karnych i aresztach śledczych.

Zakładu Karnego w Wałbrzychu zostaliśmy pozbawieni gdzieś w okolicy początku lat 90-tych, jeśli mnie nastoletnia wówczas pamięć nie zmąciła spokojnego bajorka detali wyciąganych bez wysiłku z rzeczywistości, od urodzenia, taki dar, że niby potencjalny pisarz, mówią.

Stoi tam teraz urocze osiedle poziomych bloków, spokojną okolicą, z widokiem na park i komisariat policji. Z izolacji zamykaną na pilota bramą zrezygnowano.

Aresztu Śledczego nie mamy od kilku lat, a najbliżej, jeśli ktoś reflektuje na konkurs, jest Świdnica. Lub – całkiem poważnie – jeśli mamy znajomych, rodzinę, nieszczęśników odpokutowujących życiowe błędy, warto polecić. Jubileuszowa edycja wiąże się z dodatkowymi atrakcjami dla uczestników.

źródło: materiały organizatora

Zasady konkursu
W konkursie mogą wziąć udział osoby przebywające w zakładach karnych i aresztach śledczych. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest dostarczenie opowiadania własnego autorstwa (maksymalnie 1300 słów) o dowolnej tematyce, dotychczas niepublikowanego i nienagradzanego w konkursach literackich, sporządzonego w języku polskim lub angielskim, w formie maszynopisu, tekstu komputerowego lub czytelnego rękopisu wraz z wypełnioną kartą uczestnictwa w konkursie w terminie do 21 czerwca 2021 roku na adres :
Zakład Karny w Wołowie
ul. Więzienna 6
56 – 100 Wołów
z dopiskiem „W więzieniu pisane”, Wołów 2021

Z całego serca kibicuję każdemu uczestnikowi. Wszak literatura z natury bywa piękna.


Jest jedno zastrzeżenie: jeśli nie rozszaleje się kolejna fala pandemii. Szczepcie się, drodzy Państwo, w imię nauki, jakkolwiek, bo ten marazm inaczej się nie skończy, a my utkwimy między wymiarami na zawsze i do tego sławny pisarz nie przyjedzie.

A to już przesada.


Więcej o konkursie TU

Z zawodu kierownik, warchoł na stołku w instytucji kultury, organizator wydarzeń, muzyk, bloger, samozwańczy redaktor na autorskim, lokalnym portalu o kulturze "Wałbrzych - tu #nicsięniedzieje", redaktor portalu Wybieram Kulturę, autor cotygodniowych wpisów w Tygodniku 30 Minut, facet od słów i zdarzeń.
%d bloggers like this: