Wałbrzych – tu #nicsięniedzieje – niezależny portal o kulturze

:: reportaże :: recenzje :: wywiady :: rzetelne informacje o kulturze w Wałbrzychu i okolicy ::

aktualności

Czytelne, DARMOWE zestawienie ofert wakacyjnych – jedyne w mieście

Trwa lipiec. I jeśli znudziły się Państwu chorwacje i inne zanzibary, to czas zainwestować w dzieci, miast w opaleniznę i skorzystać z wakacyjnej oferty w mieście. Nikt Państwu takiego zestawienia nie zrobił, że da się w nim połapać i wycięto z niego marketingowe salwy zachwytu nad samym sobą, ale proszę aż tak nie dziękować. Służba.

MUZEUM PORCELANY
– przez cały lipiec i sierpień
– 5 bloków tematycznych:
naturalne poniedziałki (malowanie kamieni znalezionych w ogrodzie muzealnym)
ekologiczne wtorki (tworzenie pamiętników z wakacji lub koszy polnych kwiatów)
malarskie środy (malowanie podobrazi na sztalugach)
ceramiczne czwartki (malowanie naczyń biskwitowych, rzeźbienie z masy porcelanowej, malowanie gipsowych figurek)
rękodzielnicze piątki (dekorowanie torby lnianej, tworzenie magnesów z wakacji)
– koszt zajęć to 25 zł od uczestnika (może być dzieckiem lub dorosłym)
– zajęcia w dwóch blokach godzinowych, od 10.00 do 11.30 i od 12.00 do 13.30, przy dobrej pogodzie w ogrodzie.

Kontakt / umawianie: 74/664 60 30

BIBLIOTEKA POD ATLANTAMI
„Baśniowe wakacje w bibliotece”
Zajęcia będą miały charakter zabawowy i odbędą się w różnorodnych formach: zajęć literackich i plastycznych, gier w tym gier mobilnych w aplikacji ActionTrack oraz przedstawień teatrzyku kamishibai.

Harmonogram zajęć:

  • Dział Dziecięco-Młodzieżowy (Śródmieście) – 28.06 – 23.07 w poniedziałki, środy i piątki w godz. 11.00-13.00
  • Filia nr 5 (Sobięcin) – 29.06 – 29.07 we wtorki, środy i czwartki w godz. 11.00-13.00
  • Filia nr 6 (Biały Kamień) – 28.06 – 9.07 w poniedziałki, środy i piątki w godz. 11.00-13.00
  • Filia nr 7 (Piaskowa Góra) – 5-30.07 w poniedziałki, środy i piątki w godz. 11.00-13.00
  • Multimedialna Filia Biblioteczna (Podzamcze) – 1-29.07 we wtorki i czwartki w godz. 11.00-13.00

Biblioteczna oferta skierowana jest do dzieci z młodszych klas szkoły podstawowej i jest całkowicie bezpłatna. Szczegółowy program zajęć wakacyjnych znaleźć można na stronie atlanty.pl

STARA KOPALNIA
Do wyboru będą zajęcia edukacyjne i ceramiczne m.in.:
– Szychta dziecięca – młodzi adepci górnictwa zapoznają się z bogatą historią i tradycją wałbrzyskiego górnictwa oraz wcielą się w rolę gwarka. W kopalnianych podziemiach czekają do wykonania lekkie prace górnicze.
– Pod fajrant – gra terenowa – uczestnicy zabawy poruszają się po zewnętrznych przestrzeniach kopalni, kierując się mapą i zagadkami odnalezionymi w wyznaczonych miejscach. Gra pozwala zdobyć i utrwalić podstawową wiedzę o górnictwie. Tylko poprzez aktywną współpracę uczestnicy docierają do mety gry.
– Archeologiczne bystrzaki – dzieci i młodzież ćwiczą sprawności umysłowe związane z gabinetową pracą archeologa. Doskonalą spostrzegawczość przy przejściu labiryntu na kartce i zdolności rysunkowe przy zapisywaniu treści hieroglifami egipskimi. Trenują myślenie podczas rozwiązywania prostych zadań matematycznych zapisanych hieroglifami oraz cierpliwość i dokładność przy rozkładaniu układanek.
– Górnik w składzie ceramiki – warsztat rozpoczyna się od oprowadzenia po pracowni Centrum Ceramiki Unikatowej. Uczestnicy zobaczą modelarnię oraz piecownię, poznają proces technologiczny wytwarzania ceramiki. Po zapoznaniu się z przestrzenią CCU, uczestnicy najpierw wykonają projekt swojego autorskiego wyrobu ceramicznego, a kolejnym etapem warsztatów będzie jego wykonanie za pomocą masy szamotowej, plastycznej. Po warsztatach unikatowe wyroby zostaną wypalone w celu utrwalenia.
– Stara Kopalnia rodzinnie, czyli zwiedzanie Starej Kopalni wraz z przewodnikiem – co piątek o 10:30
– warsztaty w Centrum Ceramiki Unikatowej: kalkomania, górnik w składzie ceramiki lub gipsowe malowanki. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku, w godz. 9.00-15.00
– Artystyczne Środy w Starej Kopalni – podczas lipca i sierpnia w każdą środę o godz. 16.00 (zajęcia początkujących oraz artystów w każdym wieku)
– „Bajtel w galerii” odbędzie się w ostatnią sobotę lipca oraz sierpnia
– „Choć na wystawę do Starej Kopalni!” – będzie można zwiedzić 3 wystawy
– Nocne zwiedzanie z pracami górniczymi w wakacje w każdą sobotę – okazja na poznanie kopalnianych podziemi i poczucie się w skórze górnika

Bilety na warsztaty będą dostępne na stronie www.starakopalnia.pl oraz w kasie.
Wszystkie szczegóły dotyczące zajęć i cen biletów dostępne na www.starakopalnia.pl

WAŁBRZYSKI OŚRODEK KULTURY
Wycieczki krótkie i długie, zabawy nowe i podwórkowe, warsztaty recyklingowe, ekologiczne, zero waste, artystyczne, basen, kino i lokalne atrakcje. Dzieci w wieku 7-13 lat.

3 tydzień – 12-16 lipca – – „Sobieski na chilloucie” – brak wolnych miejsc
4 tydzień – 19-23 lipca – – „Ptasie radio”
5 tydzień – 26-30 lipca
6 tydzień – 2-6 sierpnia
7 tydzień – 9-13 sierpnia
8 tydzień – 16-20 sierpnia
9 tydzień – 23-27 sierpnia

Informacje: Wałbrzyski Ośrodek Kultury, ul. Wysockiego 29, tel. 74 667 09 53, 509 490 141
formularz zapisu i więcej info: https://www.wok.walbrzych.pl/web/wakacyjne-warsztaty-artystyczne/

ZAMEK KSIĄŻ
– Zamek jak z bajki – rodzinne zwiedzania: We wszystkie środy, soboty i niedziele wyruszcie z nami w pełną przygód podróż do zamkowej Krainy Czarów, gdzie w towarzystwie dobrej Wiedźmy i szalonego Kapelusznika zwiedzicie tajemnicze korytarze i komnaty przepełnione zagadkami i legendami z zamku… po drugiej stronie lustra. https://tinyurl.com/ZamekJakZBajki
– Hokus Pokus – Nocne zwiedzanie dla rodzin z dziećmi: wszystkie wakacyjne poniedziałki będą w Książu wyjątkowo emocjonujące. Zapraszamy odważne rodziny z dziećmi na prawdziwie mroczne przeżycie w upiornym zamczysku, jakim staje się Książ po zmroku. Więcej informacji: https://tinyurl.com/NocneHokusPokus
– Nocne zwiedzanie dla dorosłych – wakacyjne edycje naszej usługi skierowanej do odważnych turystów przyprawiają o gęsią skórkę. W tym roku wyruszymy na poszukiwanie Wampira z Książa w towarzystwie Maksymiliana Ernesta Hochberga, który wpisał się w historii zamku jako ich pogromca. Terminy dostępne w kalendarzu Nocnych zwiedzań: https://tinyurl.com/NocneTerminy
– Międzynarodowy Konkurs Tradycyjnego Powożenia – 17-18 lipca: na dziedzińcu zamku zaprezentowane zostaną najpiękniejsze zabytkowe powozy zaprzęgowe przenosząc nas w dawne arystokratyczne dzieje.
– 14-15 sierpnia – Letni Festiwal Tajemnic – widowiskowe pokazy, strefa dla rodzin z dziećmi, spotkania z wybitnymi autorami i wyjątkowe ekspozycje.

Więcej info: tel: 74 66 43 827, e-mail: marketing@ksiaz.walbrzych.pl

Z zawodu kierownik, warchoł na stołku w instytucji kultury, organizator wydarzeń, muzyk, bloger, samozwańczy redaktor na autorskim, lokalnym portalu o kulturze "Wałbrzych - tu #nicsięniedzieje", redaktor portalu Wybieram Kulturę, autor cotygodniowych wpisów w Tygodniku 30 Minut, facet od słów i zdarzeń.
%d bloggers like this: