Wałbrzych – tu #nicsięniedzieje – niezależny portal o kulturze

:: reportaże :: recenzje :: wywiady :: rzetelne informacje o kulturze w Wałbrzychu i okolicy ::

wydarzenia zapowiedzi

Dzień Dziecka już w ten weekend. I otwarcie wystawy

Stara Kopalnia organizuje Dzień Dziecka tak, że nie trzeba czekać aż do 1-go czerwca i w cenie dla wszystkich, nie tylko dla turystów, jeśli Państwo wiedzą co mam na myśli. A pisze się o tym tutaj, bo zapowiada się bardzo artystycznie. Pełny program poniżej.

W Rynku odbędzie się też wspólne działanie instytucji miejskich o okrągłej nazwie „Dzień Dziecka z kulturą”. To w niedzielę między 13, a 17-tą.

Również w Kopalni otwarcie wystawy Grupy Twórczej Artystów Plastyków „KONTRAST”, której kuratorem jest plastyk miejski – Krzysztof Jędrzejec – okazja zobaczyć jak i w czym tworzy się w Wałbrzychu.
Artyści fizycznie będą obecni, dla odmiany w stosunku do zeszłego roku, oraz muzyka na żywa, która zabawi Państwa (lub nie, bo to zależy od samej muzyki) na wernisażu. Warto przeżyć ten, w pandemii zapomniany trochę, dreszczyk niepewności.

LINK DO WYDARZENIA (piątek 28.05 g.17-19, podział na grupy)


PROGRAM DNIA DZIECKA w Starej Kopalni – 29 maja g. 9-15 (mat. org.)

Bajtel w galerii – Bajtel w glinie
Zapraszamy na twórcze spotkanie „Bajtel w galerii” wypełnionej rzeźbami i obrazami ceramicznymi Łukasza Karkoszki. W czasie oprowadzenia po wystawie nasi mali artyści zapoznają się z technikami rzeźbiarskimi jakie wykorzystuje w swojej pracy artysta. Uczestnicy poznają różne narzędzia i metody jakimi można posługiwać się tworząc ceramiczne mozaiki.
Maluchy od 0 do 2 lat wraz z rodzicami o godz. 9:00, 10:15,
a starszaki od 3 do 6 lat wraz z rodzicami o godz. 11:15
Czas trwania: max 1 godz.
Bilety do nabycia na https://www.biletyonline.starakopalnia.pl/.
Uwaga! Będziemy się brudzić – dotyczy to rodziców i dzieci – prosimy o odzież odpowiednio dobraną do zajęć. Osoby dorosłe zobowiązane są do dezynfekcji rąk oraz noszenia maseczek oraz zachowania dystansu.

Gra terenowa “Maszynówka” – udział bezpłatny, godz. 10.00-15.00
Zabawa polega na odnalezieniu liter ukrytych w kilku miejscach kopalni, które po ułożeniu stworzą górnicze hasło. Po zebraniu wszystkich liter i odgadnięciu hasła na uczestników czeka słodka nagroda. Gra terenowa jest świetną zabawą dla całej rodziny oraz aktywnym sposobem na poznanie ciekawostek związanych ze Starą Kopalnią i górnictwem.

Malowanie odlewów gipsowych – udział bezpłatny, godz. 10.00-15.00

Warsztat formowanie naczyń, figurek ceramicznych metodą wałeczka, w godz. 12.30, 13.30, 14.30. Bilety do nabycia na https://www.biletyonline.starakopalnia.pl/.

Warsztat zdobienie/malowanie korali ceramicznych w godz. 12.30, 13.30, 14.30. Bilety do nabycia na https://www.biletyonline.starakopalnia.pl/.

Górnicza szychta dziecięca, w godziny:
10:00 – 11:00; dzieci 8-10 lat z rodzicami 
11:45 – 12:45; dzieci 8-10 lat z rodzicami 
13:30 – 14:30; dzieci 11-13 lat z rodzicami
Bilety do nabycia na https://www.biletyonline.starakopalnia.pl/.
Podczas dziecięcej szychty, adepci górnictwa mają szansę wcielić się w rolę gwarka, pobrać własny ekwipunek oraz zapoznać się z bogatą historią i tradycją wałbrzyskiego górnictwa. Młodzi górnicy wyruszą następnie do podziemi, gdzie czekają do wykonania lekkie prace górnicze. Zajęcia obejmują przejście do łaźni łańcuszkowej, lampiarni oraz sztolni ćwiczebnej.

Węglowa Animacja dla Dzieci – udział bezpłatny, godz. 10.00-15.00

Węglowy Portret – malowanie karykatur węglem przez lokalnego artystę amatora – udział bezpłatny, godz. 10.00-15.00

Gra w maszynowni “Sobótka” – udział bezpłatny – dla osób indywidualnych jak i całych rodzin, bez ograniczeń wiekowych, godz. 10.00-15.00
Zapraszamy do wzięcia udziału w grze rodzinnej w budynku maszynowni szybu Sobótka. Jest to historyczne miejsce na co dzień nieudostępniane turystom, a skrywa wyjątkowe zabytki techniki górniczej. Odpowiedz na pytania, rozwiąż zagadki, sprawdź swój spryt i spostrzegawczość! Dla każdego uczestnika zabawy czeka upominek.
Z zawodu kierownik, warchoł na stołku w instytucji kultury, organizator wydarzeń, muzyk, bloger, samozwańczy redaktor na autorskim, lokalnym portalu o kulturze "Wałbrzych - tu #nicsięniedzieje", redaktor portalu Wybieram Kulturę, autor cotygodniowych wpisów w Tygodniku 30 Minut, facet od słów i zdarzeń.
%d bloggers like this: