Wałbrzych – tu #nicsięniedzieje – niezależny portal o kulturze

:: reportaże :: recenzje :: wywiady :: rzetelne informacje o kulturze w Wałbrzychu i okolicy ::

wydarzenia

Festiwal Kultury Japońskiej – ponownie

Założenia projektu to spotkania o kulturze Japonii realizowane w 3 gminach (Mieroszów, Stare Bogaczowice, Jedlina Zdrój) oraz koncert muzyki japońskiej w wykonaniu, znanej nie tylko na świecie, ale nawet tu w okolicy, pianistki Atsuko Seta.

Pierwsze w Mieroszowie.

Macie ochotę wybrać się z nami do Japonii? Jeśli tak, to fantastycznie, bo mamy dla Was propozycję. Fundacja Via Salutis realizuje już po raz drugi festiwal kultury japońskiej „Kwitną wiśnie” Już 24.06.2021 r. spotykamy się z Atsuko i Kioshi Seta, którzy zabiorą nas w niepowtarzalną podróż szlakiem japońskiego kalendarza. Zaproszą nas do Japonii jakiej nie znacie, Japonii ceremonii i rytuałów. Od dwóch lat na terenie Dolnego Śląska w Szczawnie Zdroju zamieszkała wyjątkowa para Atsuko Seta i Kiyoshi Seta – światowej sławy pianistka i śpiewak operowy. Dzięki ich obecności także z szacunku, że są ambasadorami polskiej kultury muzyki za granicą , przede wszystkim w Azji, chcemy przybliżać i propagować kulturę japońską w Polsce, na Dolny Śląsku. Kultura japońska oparta jest na harmonii i pięknie, co jest niezwykle istotne w obecnym czasie pandemii, w którym nieprzewidywalność, stres i strach sprawiły, że relacje międzyludzkie zostały bardzo nadwątlone a kultura jest jednym z nielicznych obszarów pozwalających znaleźć spokój i ukojenie. Zapraszamy już 24.06.2021 r. do Mieroszowskiego Centrum Kultury na godz. 17.00. Projekt „Kwitną wiśnie – festiwal kultury japońskiej w powiecie wałbrzyskim” realizowany przez Fundacja Via Salutis w partnerstwie z Mieroszowskie Centrum Kultury dzięki dofinansowaniu ze środków Powiatu Wałbrzyskiego.

z mat. organizatora
Z zawodu kierownik, warchoł na stołku w instytucji kultury, organizator wydarzeń, muzyk, bloger, samozwańczy redaktor na autorskim, lokalnym portalu o kulturze "Wałbrzych - tu #nicsięniedzieje", redaktor portalu Wybieram Kulturę, autor cotygodniowych wpisów w Tygodniku 30 Minut, facet od słów i zdarzeń.
%d bloggers like this: