Wałbrzych – tu #nicsięniedzieje – niezależny portal o kulturze

:: reportaże :: recenzje :: wywiady :: rzetelne informacje o kulturze w Wałbrzychu i okolicy ::

reportaże

Kolejny Wałbrzyski Łyk Kulturalny

Kolejny Wałbrzyski Łyk Kulturalny, zachłyśnięcie wręcz… w postaci dwóch premier wałbrzyskiego Teatru Dramatycznego 29.05.2021.

Pierwsza „Mensch“ o niemieckim założycielu Domu Towarowego „PEDET”, który rozwinął kulturalnie i społecznie Wałbrzych, wydawał książki, rozwinął dobry smak i elegancję średniozamożnych, dbał o prawa socjalne pracowników.

A druga to prawdziwe show, czyli Eurowizja w odnowionym hotelu Sudety, na jednej scenie Edzia Górniak, Kazik i Krzysztof Krawczyk. To trzeba zobaczyć!


Teatr Dramatyczny – aktualny REPERTUAR

Wałbrzyszanka, szczawianka (zawsze mam problem z poprawną formą, gdyż brzmi zupełnie jak zupa). Pisze poezję i prozę (laureatka warsztatów literackich z Olgą Tokarczuk: „Pisanie Nowej Rudy) oraz dramaty („Noc z K.” oraz „Singing queen”. „Pan od busa” półfinał Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej). Publikuje recenzje teatralne w „Dzienniku Teatralnym”. Autorka książki „Paragon” 2018 r., wydawnictwo Mamiko, opowieść w stylu realizmu magicznego, o latach 90 – tych, schyłku epoki punk – rocka, opisująca Wałbrzych jak mityczne miasto.
%d bloggers like this: