Wałbrzych – tu #nicsięniedzieje – niezależny portal o kulturze

:: reportaże :: recenzje :: wywiady :: rzetelne informacje o kulturze w Wałbrzychu i okolicy ::

aktualności zapowiedzi

„Lalki” – premiera „Szewczyka Dratewki”

Premiera za miesiąc, 22 maja, ale każdy, kto zna choć trochę „pracę w kulturze”, wie, że to prawie jutro.

Spektaklowi patronuje Rok Kobiet w Wałbrzychu, ale jest także konkurs, o którym poniżej w materiałach teatru.

W miejscu charakterystycznie ułożonych dłoni pojawią się lalki. Państwo się nie martwią.

„Postać Dratewki zna każdy, lecz nie każdy pamięta jego historię. To opowieść o szlachetnym, biednym i uczynnym Szewczyku. Bohater, będąc pogodzonym ze swoim losem, bezinteresownie pomaga innym, niczego nie oczekuje. Pewnego dnia spotyka straszną czarownicę, przez którą jego świat staje dosłownie na głowie!

Spektakl na podstawie tekstu Janiny Porazińskiej wyreżyseruje artystka młodego pokolenia – Katarzyna Hora, autorką scenografii i lalek jest Klaudia Laszczyk, muzyki – Katarzyna Bem, a za ruch sceniczny odpowiada Marta Wiśniewska. W obsadzie zobaczymy: Rafała Gorczycę, Pawła Kuźmę, Pawła Pawlika oraz Urszulę Raczkowską. Spektakl dedykowany będzie dzieciom w wieku 3+.

W ramach działań okołopremierowych Teatr Lalki i Aktora zorganizował konkurs plastyczny dla dzieci w wieku 3 – 6 lat. – Inspiracją do powstania prac ma być historia Szewczyka Dratewki – mówi Karolina Sobolewska z Biura Promocji i Edukacji TLiA. – Celem konkursu jest oczywiście zachęcenie dzieci do aktywności twórczej, ale również zachęcenie rodziców do wspólnej lektury, bo przecież aby dziecko zrobiło pracę, to ktoś musi najpierw przeczytać mu tę bajkę – dodaje. Termin nadsyłania prac upływa 10 maja. Szczegóły konkursu znajdują się na stronie internetowej Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu: www.teatrlalek.walbrzych.pl.”

Z zawodu kierownik, warchoł na stołku w instytucji kultury, organizator wydarzeń, muzyk, bloger, samozwańczy redaktor na autorskim, lokalnym portalu o kulturze "Wałbrzych - tu #nicsięniedzieje", redaktor portalu Wybieram Kulturę, autor cotygodniowych wpisów w Tygodniku 30 Minut, facet od słów i zdarzeń.
%d bloggers like this: