Wałbrzych – tu #nicsięniedzieje – niezależny portal o kulturze

:: reportaże :: recenzje :: wywiady :: rzetelne informacje o kulturze w Wałbrzychu i okolicy ::

wydarzenia

Na weekend [wyjechać] można do „Lalek”

Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu, ten na Brzechwy, zaprasza na 2 spektakle. Przypominam, że osoby z Wałbrzycha „zmodyfikowane genetycznie”, jak mawiają płaskoziemcy, czyli zaszczepione mogą wejść za skandalicznie niską cenę 10 złotych, zgodnie z prezydencką promocją.

W piątek (11.06) o 18:00 – zobaczymy CHŁOPCÓW Z PLACU BRONI, w niedzielę (13.06) o 12:30 AKADEMIĘ PANA KLEKSA. 
BILETY TU

z mat. TLiA

Chłopcy z placu Broni to inscenizacja znanej wszystkim powieści Ferenca Molnára. Przedstawienie w reżyserii Marty Streker opowiada zarówno historię wyjątkowej przyjaźni kilku chłopców z tytułowego Placu Broni, jak również przedstawia walkę nie tylko o miejsce zabaw, ale o „kawałek ojczyzny”. W wojnie walczą dwie grupy: chłopcy z Placu Broni z Jonaszem Boką na czele oraz Czerwone Koszule, którym przewodzi Feri Acz. Największą odwagą i hartem ducha wykazuje się najmłodszy z nich, Ernest Nemeczek, gdy w obronie własnych przekonań poświęca to, co najcenniejsze – swoje życie.
Przedstawienie dedykowane jest widzom od 10 roku życia.
AKADEMIA PANA KLEKSA to miejsce, gdzie wszystko staje się możliwe. Wystarczy otworzyć odpowiednie furtki, by znaleźć się w krainach znanych bajek. Zamiast nudnej edukacji, pan Kleks proponuje lekcje latania, bajania, kleksografii i dość nietypowej geografii z globusem w roli piłki.
Akademia to azyl dla wszystkich wykluczonych, słabeuszy i dziwaków, którzy nie potrafią odnaleźć się we własnym środowisku. To miejsce, gdzie każdy czuje się jak u siebie: dobrze i bezpiecznie. To przede wszystkim szkoła, gdzie są potrzeby dziecka i rozwój jego osobowości, a nie rygorystyczna nauka. Pytanie tylko, czy taka szkoła przetrwa… AKADEMIĘ PANA KLEKSA rekomendujemy dzieciom w wieku 7+.
Z zawodu kierownik, warchoł na stołku w instytucji kultury, organizator wydarzeń, muzyk, bloger, samozwańczy redaktor na autorskim, lokalnym portalu o kulturze "Wałbrzych - tu #nicsięniedzieje", redaktor portalu Wybieram Kulturę, autor cotygodniowych wpisów w Tygodniku 30 Minut, facet od słów i zdarzeń.
%d bloggers like this: