Wałbrzych – tu #nicsięniedzieje – niezależny portal o kulturze

:: reportaże :: recenzje :: wywiady :: rzetelne informacje o kulturze w Wałbrzychu i okolicy ::

aktualności

SOWA kopalniana? Co takiego?

Stara Kopalnia wraca na swoje prawidłowe tory zabytku techniki. Może chwilowo, bo festiwal „gwiazd rapu i tak dalej” nadal i wciaż, jednak to dobry ruch. Czy sygnał? Sprawdźmy to, jak mówią raperzy naśladując amerykański sznyt, śledząc.

W notatce prasowej czytamy:

20 września to również ważna data dla Starej Kopalni w Wałbrzychu ze względu na ogłoszenie wyników do inicjatywy SOWA. Czym jest SOWA? To Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności, która powstanie w budynku dawnej elektorowi [elektrowni – przyp. #nicsięniedzieje], a obecnie sali koncertowej w Instytucji. Program fnansowany jest przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, przy wsparciu Centrum Nauki Kopernik. Wałbrzych znalazł się wśród 32 miast w Polsce, w których powstanie sieć lokalnych minicentrów nauki. W ramach projektu w Starej Kopalni powstanie od 15 do 18 urządzeń, a przestrzeń będzie podzielona na część wystawienniczą (eksperymenty) oraz majsterownię (zadania do wykonania). Zgodnie ze złożonym wnioskiem SOWA w Starej Kopalni ma powstać w czwartym kwartale 2022 roku.

fot: SK

Z zawodu kierownik, warchoł na stołku w instytucji kultury, organizator wydarzeń, muzyk, bloger, samozwańczy redaktor na autorskim, lokalnym portalu o kulturze "Wałbrzych - tu #nicsięniedzieje", redaktor portalu Wybieram Kulturę, autor cotygodniowych wpisów w Tygodniku 30 Minut, facet od słów i zdarzeń.
%d bloggers like this: