Wałbrzych – tu #nicsięniedzieje – niezależny portal o kulturze

:: reportaże :: recenzje :: wywiady :: rzetelne informacje o kulturze w Wałbrzychu i okolicy ::

wydarzenia

Także rok norwidowski – nowa wystawa w Galerii pod Atlantami

Nie tylko rok Lema, o którym sensacyjnie pisaliśmy ostatnio na Facebooku. Też rok Norwida, który nie tylko wielkim poetą był, ale też świetnym malarzem i rysownikiem.

z materiałów Galerii:

„Choćbym pisał piórem pawim Umaczanym w niebie, I to za mało!”
Cyprian Kamil Norwid
Biblioteka pod Atlantami zaprasza na wystawę „Norwid 2021 – księgą i obrazem”, którą będzie można obejrzeć już od 2 sierpnia w Galerii pod Atlantami.
Wystawa organizowana jest w ramach obchodów Roku Norwida. Sejm RP, podejmując uchwałę ustanawiającą 2021 Rokiem Cypriana Kamila Norwida, napisał:
„Twórczy wkład Norwida w nowoczesną polską literaturę, a szerzej w polską kulturę, jest ogromny, na wielu polach decydujący. W uznaniu zasług dla polskiej sztuki, dla polskiego życia umysłowego i polskiej kultury, w dwustulecie jego urodzin, Sejm Rzeczypospolitej ogłasza rok 2021 Rokiem Cypriana Norwida”.
Głównym cel, jaki przyświecał nam przy tworzeniu wystawy, to ukazanie mało popularnych faktów z życia Cypriana Kamila Norwida oraz jego nieznanej szerzej twórczości artystycznej: malarstwa, rysunku, grafiki i karykatury.
Od września zapraszamy na wystawę grupy zorganizowane, dla których oferujemy oprowadzanie kuratorskie. Również od września wystawie towarzyszył będzie konkurs oraz mobilna gra w aplikacji ActionTrack, której bohaterem będzie Cyprian Kamil Norwid.
Wystawę obejrzeć można od 2 sierpnia do 29 października. Szczegółowe godziny otwarcia dostępne są na atlanty.pl
mat. Galerii pod Atlantami

Z zawodu kierownik, warchoł na stołku w instytucji kultury, organizator wydarzeń, muzyk, bloger, samozwańczy redaktor na autorskim, lokalnym portalu o kulturze "Wałbrzych - tu #nicsięniedzieje", redaktor portalu Wybieram Kulturę, autor cotygodniowych wpisów w Tygodniku 30 Minut, facet od słów i zdarzeń.
%d bloggers like this: