Wałbrzych – tu #nicsięniedzieje – niezależny portal o kulturze

:: reportaże :: recenzje :: wywiady :: rzetelne informacje o kulturze w Wałbrzychu i okolicy ::

wydarzenia

Do zrobienia kamienice – własnoręcznie

Taki plan ma fundacja zajmująca się rozwojem osobistym i aktywizacją społeczną.

Warsztaty ceramiczne – właśnie tak będzie można stworzyć kamienice – poprzedzone będą historycznym wsadem i to słuszny kierunek. Bo świat psuje się tak bardzo, bo o historycznym wsadzie się (i celowo) zapomina.

Pierwszy spacer 26 czerwca 2021 – start o godz. 12.00 (wałbrzyski ratusz).

z mat. organizatora:

Projekt trwa od czerwca do października. W ramach projektu zaplanowany jest spacer historyczny po dzielnicy z przewodnikiem, plenerowe  warsztaty ceramiczne podczas których powstaną unikatowe prace mieszkańców oraz wystawa prac. Powstanie także  „Międzypokoleniowy Spacerownik po Śródmieściu – dla Wałbrzyszan i nie tylko”.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Wałbrzycha a w szczególności Śródmieścia  do skorzystania z wyjątkowej okazji, aby poznać swoje miasto na nowo, spojrzeć na jego serce – Śródmieście przez pryzmat historii ludzi i miejsc, kamieniczek, które skrywają swoje tajemnice.
 
Spacer ma na celu przybliżenie historii kamieniczek, podkreślenie ciekawej wielokulturowej architektury i zainspirowanie uczestników spaceru do twórczego działania.
Wyposażeni w wiedzę, gotowi do działania, będą mogli dać wyraz swojej wyobraźni i uczestnicząc w warsztatach ceramicznych  będą mieli okazję do tworzenia swoich kamieniczek. Będziemy tworzyć w glinie, lepić, malować, wypalać. Warsztaty ceramiczne odbędą się w plenerze-przestrzeni miejskiej już w lipcu.
Powstałe prace posłużą nam do kolejnego spaceru, którego bohaterami będą wybrane przez uczestników projektu Kamieniczki oraz stworzenia wystawy prac.
Z zawodu kierownik, warchoł na stołku w instytucji kultury, organizator wydarzeń, muzyk, bloger, samozwańczy redaktor na autorskim, lokalnym portalu o kulturze "Wałbrzych - tu #nicsięniedzieje", redaktor portalu Wybieram Kulturę, autor cotygodniowych wpisów w Tygodniku 30 Minut, facet od słów i zdarzeń.
%d bloggers like this: