Wałbrzych – tu #nicsięniedzieje – niezależny portal o kulturze

:: reportaże :: recenzje :: wywiady :: rzetelne informacje o kulturze w Wałbrzychu i okolicy ::

materiały TD w Wałbrzychu
aktualności

Dyrektor odprawia Gazetę Wrocławską

„KIEDYŚ BYM DZIĘKOWAŁ. TERAZ PODZIĘKUJĘ!!!” 

Tak Seb Majewski, zastępca dyrektora ds. artystycznych Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu, za pośrednictwem teatralnego profilu facebookowego, odpowiedział na nominację w dziedzinie Osobowość Roku 2020.

materiały TD w Wałbrzychu

Gazeta Wrocławska i podobne mu, lokalne tytuły (Nowiny, Gazeta Lubuska itd) od lat organizują konkursy przyciągające uwagę ego nominowanych i jednocześnie powodujące u mnie coraz większy niesmak.
Raz przez sposób głosowania uzależniający „wygraną” od grubości portfela przyjaciół nominowanego (głosowanie sms – koszt 2,46 zł, brak ograniczenia ilości), a dwa, że nominować może, poza kapitułą, dosłownie każdy każdego.

I tak mamy plebiscyty na osobowość roku, sportowca roku, najładniejsze dzieci w świątecznej aranżacji, czyli świąteczna gwiazdeczka roku, czy… dziadek i babcia roku i jednostki uwielbiane wiedzą co jeszcze.

W przypadku samej GW, bezpośrednio związanej z Polska Press, czyli z PKN Orlen, sytuacja ma dodatkowo, a może przede wszystkim, aspekt polityczny.
Poproszony o komentarz Seb Majewski odpowiada:
„O PLEBISCYCIE nikt mnie poinformował, i mojej tam osobie – tym bardziej. Nikt mnie nie zapytał, co myślę o wolności, o narodzie, o historii… Trudno mi jest bezrefleksyjnie uczestniczyć w tym konkursie.”

Teatr proponuje lepiej inwestować środki finansowe. Na przykład kupując bilety na przedstawienia.
I w redakcji w pełni się z tym zgadzamy, zwłaszcza, że w najbliższym czasie okazji będzie aż 27.
Samemu targowisku próżności mówimy głośno NIE.

Z zawodu kierownik, warchoł na stołku w instytucji kultury, organizator wydarzeń, muzyk, bloger, samozwańczy redaktor na autorskim, lokalnym portalu o kulturze "Wałbrzych - tu #nicsięniedzieje", redaktor portalu Wybieram Kulturę, autor cotygodniowych wpisów w Tygodniku 30 Minut, facet od słów i zdarzeń.
%d bloggers like this: