Wałbrzych – tu #nicsięniedzieje – niezależny portal o kulturze

:: reportaże :: recenzje :: wywiady :: rzetelne informacje o kulturze w Wałbrzychu i okolicy ::

wydarzenia zapowiedzi

Jeszcze lipiec, już o sierpniu – HałdaJazz

Sierpniowa HałdaJazz w Wałbrzychu zapowiada dwa koncerty, 13-tego w piątek wystąpi Szymon Łukowski Quartet, a 15-tego w niedzielę Urszula Dudziak z zespołem.

Co do występu gwiazdy XIV edycji nowego w Wałbrzychu festiwalu warto przytoczyć słowa samej Urszuli Dudziak: Należy nam się radość, spełnienie i szczęście bez względu na to gdzie jesteśmy, co robimy, jak nam się powodzi i w jakim jesteśmy wieku. W życiu dużo (a nawet wszystko) można zmienić, to kwestia starań, mniejszego lub większego wysiłku. Pokażę Wam, jak to się robi i gdzie drzemie sekret mojego dobrego samopoczucia na co dzień.

Zalecamy przyjęcie każdej dostępnej dawki energii Pani Urszuli Dudziak, już 15 sierpnia 2021 o godzinie 19.

Od kilku godzin słucham natomiast bydgoskiego saksofonisty Szymona Łukowskiego zapowiadanego na piątek 13 sierpnia 2021, godz. 20.

Najpierw dostępnych na portalach streamingowych produkcji w kwintecie z Dominikiem Bukowskim na wibrafonie z lat 2014 i 2015, teraz ostatniej produkcji w kwartecie z 2020 roku z Adamem Lemańczykiem na fortepianie. Jest to jazz przejrzystych faktur, mainstreamu, który rozbudził we mnie oczekiwanie przeżycia na zapowiadanym koncercie wspaniałych chwil.

Do tego program „komedowy”, który doczekał się w ostatnim czasie wielu lub przynajmniej kilku bardzo ciekawych propozycji. Ciekawi mnie propozycja Kwartetu Szymona Łukowskiego! Spodziewam się dodatkowych szczegółów od organizatorów HałdaJazz, których przy tej okazji serdecznie pozdrawiam!

Zupełnie mimochodem, czyli z mojej własnej inicjatywy, pojawiła się także odrębna tematycznie propozycja koncertowa przygotowana przez Wiesław Prządka Quinteto Tango Nuevo na jubileusz 100 rocznicy urodzin Astora Piazzolli. Wiesław Prządka, wybitny akordeonista i bandoneonista jest doskonale znany w Wałbrzychu, chociażby bywalcom koncertów Filharmonii Sudeckiej i to nie tylko tam w siedzibie na Słowackiego 4, ale także tym, którzy pamiętają sierpniowe Letnie serenady na wałbrzyskim rynku.

Tym razem absolut muzyki Piazzolli objawi się nam w oryginalnym składzie kwintetu, dla którego mistrz pisał swoją muzykę. Oczekuję spełnienia wszelkich spodziewanych wrażeń, których dostarczyć może kameralny skład wybitnych muzyków. Wiesław Prządka Quinteto Tango Nuevo wystąpi w sobotę 14 sierpnia 2021 o godzinie 19 w sali koncertowej Filharmonii Sudeckiej im. Józefa Wiłkomirskiego w Wałbrzychu.

Bilety są dostępne wyłącznie w sprzedaży online na bilety24.pl.

Z zawodu tuteżbył, w instytucjach kultury „za bardzo, po namyśle - jednak nie”, szczęściarz, nie artysta, sam zrobi i tak, wykształcony filozof niepraktykujący, artystom powierzający palmę, miłośnik muzyki, obecnie… mało się podpisuje.
%d bloggers like this: