Wałbrzych – tu #nicsięniedzieje – niezależny portal o kulturze

:: reportaże :: recenzje :: wywiady :: rzetelne informacje o kulturze w Wałbrzychu i okolicy ::

wydarzenia

Koncert w Szczawnie – Atsuko Seta

Wstęp jest bezpłatny, a koncert odbędzie się z początkiem sierpnia. Więcej info w materiałach organizatora:

Fundacja Via Salutis jest organizatorem Festiwalu Kultury Japońskiej „Kwitną wiśnie”. Festiwal składający się ze spotkań nt. kultury japońskiej, warsztatów origami i kaligrafii odbywał się na terenie powiatu wałbrzyskiego w Gminach Mieroszów, Stare Bogaczowice oraz Jedlina Zdrój. Finałowym wydarzeniem jest koncert fortepianowy muzyki japońskiej w wykonaniu Atsuko Seta.
Ta światowej sławy artystka mieszka od dwóch lat w Szczawnie Zdroju i jest jego honorowym obywatelem.
Patronat honorowy nad koncertem objęła Ambasada Japonii w Warszawie, Starosta Powiatu Wałbrzyskiego oraz Burmistrz Szczawna Zdroju.
Koncert odbędzie się 08.08.2021 r. o godz. 16.00 w Teatrze Zdrojowym w Szczawnie Zdroju.
Koncert jest jedynym tego typu wydarzeniem, zaplanowany jako opowieść o kulturze japońskiej ilustrowana dźwiękami fortepianu, osobisty spacer Atsuko z japońskimi kompozytorami, ukazujący japońską filozofię życia.
Serdecznie Państwa zapraszamy, wstęp jest bezpłatny, obowiązują wejściówki, które odebrać można w biurze teatru Zdrojowego.
Projekt „Kwitną wiśnie” odbywa się dzięki dofinansowaniu z budżetu Powiatu Wałbrzyskiego, firmy TOYOTA MANUFACTURING POLAND sp. z o.o. oraz środkom własnym Fundacji Via Salutis.
Fundacja Via Salutis od dwóch lat propaguje kulturę japońską na wałbrzyskiej ziemi,
Kultura japońska, którą prezentujemy i zapraszamy do jej poznawania oparta jest na harmonii i pięknie. Proponowana oferta obejmuje zagadnienia edukacji kulturalnej z zakresu muzyki, sztuki, literatury i przyrody. Festiwal kultury japońskiej jest propozycją międzykulturową i międzypokoleniową.
Daje mieszkańcom możliwość uczenia się, poznawania i doświadczania (dzięki spotkaniom, prelekcjom oraz warsztatom) wyjątkowości tej kultury. Działanie wpływa na kształtowanie poczucia, że kultura jest nieodzownym elementem rozwoju osobistego i społecznego. a poznanie różnych tradycji , służy integracji, poczuciu wspólnoty, budowaniu relacji.
Zapraszamy!
Z zawodu kierownik, warchoł na stołku w instytucji kultury, organizator wydarzeń, muzyk, bloger, samozwańczy redaktor na autorskim, lokalnym portalu o kulturze "Wałbrzych - tu #nicsięniedzieje", redaktor portalu Wybieram Kulturę, autor cotygodniowych wpisów w Tygodniku 30 Minut, facet od słów i zdarzeń.
%d bloggers like this: