Wałbrzych – tu #nicsięniedzieje – niezależny portal o kulturze

:: reportaże :: recenzje :: wywiady :: rzetelne informacje o kulturze w Wałbrzychu i okolicy ::

reportaże

Kulturalna Czerwcówka, dzień pierwszy

Za nami pierwszy dzień Kulturalnej Czerwcówki w Sokołowsku.

Można poszwendać się po ciekawych wystawach i instalacjach, rozsianych pomiędzy starymi, zabytkowymi budowlami, które fundacja In Situ powoli odnawia, a są to naprawdę architektoniczne perełki takie jak sanatorium dr Brehmera, na wzór którego powstało słynne (nie tylko z „Czarodziejskiej góry” Thomasa Manna) sanatorium w Davos. Znajduje się w nim wystawa Bożeny Biskupskiej pt: „Rysunek Rzeźby”.

Nieopodal w romantycznym parku umieszczona jest pacyfistyczna instalacja Johna Citizena „Make Art Not War”.

Nie odwiedzić to grzech.

A dzisiaj set cudownych, jazzująco – awangardowych koncertów młodych muzyków takich jak Piotr Damasiewicz, Marek Pospieszalski.

fot. Justyna Nawrocka

Wałbrzyszanka, szczawianka (zawsze mam problem z poprawną formą, gdyż brzmi zupełnie jak zupa). Pisze poezję i prozę (laureatka warsztatów literackich z Olgą Tokarczuk: „Pisanie Nowej Rudy) oraz dramaty („Noc z K.” oraz „Singing queen”. „Pan od busa” półfinał Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej). Publikuje recenzje teatralne w „Dzienniku Teatralnym”. Autorka książki „Paragon” 2018 r., wydawnictwo Mamiko, opowieść w stylu realizmu magicznego, o latach 90 – tych, schyłku epoki punk – rocka, opisująca Wałbrzych jak mityczne miasto.
%d bloggers like this: