Wałbrzych – tu #nicsięniedzieje – niezależny portal o kulturze

:: reportaże :: recenzje :: wywiady :: rzetelne informacje o kulturze w Wałbrzychu i okolicy ::

aktualności reportaże

Łukasz Karkoszka – otwarcie nowej wystawy w Starej Kopalni

Otwarcie odbyło się w piątek, w za dobrze znanej Państwu formie „online”. W przypadku sztuki to jak lizanie lizaka przez szybę, czy czytanie przepisów kulinarnych i wyobrażanie sobie smaków. Choć znam ludzi z powodzeniem (podobno, bo jak to sprawdzić?) wykonują tego rodzaju ekwilibrystykę.

Proszę jednak zarezerwować sobie trochę czasu i spokojnie, po kolei, czyli w bezpiecznych odległościach, odwiedzić kopalnianą galerię jak tylko będzie to możliwe. A na pewno będzie – wystawa „Poszukiwania” potrwa do 31 lipca 2021 r.

„Praca nad wystawą trwała dwa lata, jest podsumowaniem 20 lat doświadczeń ceramicznych. Eksponaty prezentują kontynuację mojej opowieści o człowieku oraz eksperymenty związane z komponowaniem obrazu w technikach ceramicznych.”

Łukasz Karkoszka

Państwo obyci w lokalnej „wernisażce” znają pewnie już część prac artysty. Można było zobaczyć je podczas wystawy kończącej organizowany przez Starą Kopalnię plener – „Barwy i struktury” oraz w 2017 roku w wałbrzyskiej BWA. Na pewno ci właśnie zostali z apetytem na więcej tych przedziwnych, niepokojących, antropoidalnych stworów, w których obecności tak przyjemnie ciekawość miesza się z obawą. Póki trwamy w zawieszeniu, jako kroplówkę, proponujemy WYWIAD portalu Wałbrzych – tu #nicsięniedzieje z Łukaszem Karkoszką, FILM z otwarcia i wyobrażanie sobie „smaków” oglądając zdjęcia. Znana nam, życiowa norma nie wróci, ale czy to nas powstrzyma przed doświadczeniem nieskończonych mórz takiej estetyki?

fotografie: materiały organizatora

Łukasz Karkoszka urodził się w Sosnowcu w 1978 r. Studiował na Wydziale Ceramiki i Szkła wrocławskiej ASP. Dyplom zrealizował w pracowni prof. Przemysława Lasaka w 2005 r.
Od 2006 r. pracuje w macierzystej uczelni, obecnie na stanowisku adiunkta w Pracowni Projektowania Ceramiki Artystycznej i Użytkowej w Katedrze Konserwacji i Restauracji Ceramiki i Szkła. Zajmuje się ceramiką artystyczną.

%d bloggers like this: